Pakowanie sprzętu

Informacje ogólne

1. Sprzęt na Zlot ZHP Gdańsk 2018 przewożony jest na paletach przy użyciu tzw. „nakładek”.
  2. Nakładki układane są na paletach typu EURO o wymiarach 800 mm na 1200 mm. W związku z tym każdy hufiec musi dysponować odpowiednią ilością palet do zapakowania swojego sprzętu.
  3. Jedna nakładka ma wysokość 20 cm. Nakładki układane będą na palety do wysokości 2 metrów. Nie ma możliwości zbudowania dwóch skrzyń po 1 m, z uwagi na fakt, że nie można ustawiać palety na paletę.
  4. Każda paleta z nakładkami, będzie dodatkowo zabezpieczona.
  5. Sprzęt na paletach powinien być również zabezpieczony przed wilgocią oraz opadami deszczu.
  6. Każda paleta powinna być oznakowana nazwą hufca, najlepiej z każdej strony palety. znakowanie
  7. Każdy hufiec wkrótce dostanie informację, ile przysługuje mu nadstawek i ile powinien zabezpieczyć sobie palet (w/w ilość zostanie obliczona na podstawie informacji które otrzymaliśmy od Was).
  8. Każdy z hufców zabezpiecza również odpowiednią ilość plandek, które pozwolą zabezpieczyć palety oraz namioty, które będą już wypakowane na terenie Zlotu.
pakowanie_zlot – Prezentacja z numeracją i nazwami poszczególnych hufców.

Drobny sprzęt obozowy

1. Na paletach w nakładkach umieszczamy: koce, materace, kanadyjki/łóżka polowe.
  2. Na jedną paletę z nakładkami na wysokość 2 m, mieści się następująca ilość sprzętu: 40 kocy, 20 lateksów, 20 kanadyjek czyli sprzęt potrzebny dla 20 osób. Czyli jedna pełna drużyna 40 osobowa musi zmieścić się na dwóch paletach.

Namioty

1. Namioty i ich konstrukcje będą umieszczane luzem na naczepie.
  2. Każdy namiot i konstrukcja powinna być dobrze zabezpieczona i opisana zgodnie z wytycznymi, które zostały do Was wysłane w wiadomości e-mail z dnia 4 czerwca 2018 r. (tytuł wiadomości: „#Gdansk2018 – pakowanie sprzętu”).

Dowóz sprzętu do Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie

1. Każdy hufiec przywozi swój sprzęt na teren Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie wg odpowiedniego harmonogramu TERMINARZ PAKOWANIA SPRZĘTU,   Przyjmowanie sprzętu nastąpi w terminie 30 – 31 lipca.
  2. Każdy hufiec, przywożąc sprzęt, powinien zabezpieczyć również odpowiednią ilość osób,  które zapakują w/w sprzęt na palety do nakładek. Drużyna sztabowa odpowiada tylko za prawidłowe umieszczenie skrzyń na naczepach tirów.
  3. Sprzęt źle zabezpieczony lub opisany nie będzie przyjmowany do pakowania.

Przypominam, że środowiska, które przywożą  sprzęt we własnym zakresie, również powinny zabezpieczyć sobie odpowiednią ilość osób do rozpakowania sprzętu na terenie Zlotu, ponieważ drużyna sztabowa ma zaplanowany plan działania. Hufce, które przywożą swój sprzęt bezpośrednio na Wyspę Sobieszewską, to: Beskidzki, Węgierska Górka, Chrzanów, Bytom, Katowice (sprzęt z Krynicy), Jaworzno.

Jednocześnie przypominam, że sprzęt/materiały programowe potrzebne na Dzień Regionów jest przewożone w autokarach.